stare mesto

logo Rodinné centrum
PREŠPORKOVO, o.z.
Grösslingova 48
Bratislava-Staré MestoKatalóg zariadení, tu
Ako byť ústretový k rodinám
manuál pre reštaurácie a kaviarne, tu
užitočné stránky

logoDobrovoľnícke podujatie Naša Bratislava 2010 v RC Prešporkovo


Alebo dopoludnie plnenia plánov /snov/ , na ktoré sme nemali my mamičky dobrovoľníčky čas a energiu.

V piatok 18.6. dopoludnia pomáhali u nás v RC Prešporkovo dobrovoľníci zo spoločnosti Hewlett-Packard v rámci projektu Naša Bratislava. Toto výnimočné podujatie organizuje Nadácia Pontis v spolupráci so skupinou firiem ENGAGE. Do štvrtého ročníka sa prihlásilo až 1 600 dobrovoľníkov zo 44 bratislavských firiem a organizácií,
(viac info http://www.nadaciapontis.sk/15144).


Ako sa to začalo
Pred deviatou nakukli prví dobrovoľníci a postupne nás našli všetci 16 -ti, ktorí prišli naplniť naše želania, skrášliť a spestriť naše centrum. S usmiatymi tvárami, plní energie a odhodlaní pomôcť. Dorazili a veru postíhali všetko, čo bolo treba, dokonca aj niečo naviac. Ošmirgľovali i ponatierali skrinky, namaľovali radiátory, opravili pokazené, pomohli s likvidáciou odpadu a ďalšími prácami. Polovička z nich už bola v Prešporkove minulý rok. Tešíme sa ich vernosti Prešporkovu.

Čo na to mamičky?
Aj z členských radov RC Prešporkovo prišlo pomôcť šesť mamičiek aj s detičkami. Priniesli občerstvenie ako koláčiky a slané a pridali ruku k spoločnému dielu.

"Nebolo nič, na čo by si dobrovoľníci netrúfli. Patrí im naša obrovská vďaka a taktiež tri krát sláva projektu Naša Bratislava!" zhodnotila Ivanka, niekoľkoročná členka Prešporkova.

"Tato akcia je úplne skvelá....normálne som len oči otvárala, ako úžasne im všetkým išla práca od ruky...takže veľké ĎAKUJEME pre nich a aj pre tých, čo prispeli dobrou náladou a koláčikmi" povedala Valika, členka Prešporkova v sprievode svojich dvoch detí.

Vianoce začiatkom leta
„Cítili sme sa trošku ako v rozprávke, kde sa čarovným prútikom zo škaredého káčatka stáva labuť...farby rozihrali naše skrinky ...a interiér dostal ďalší nový náboj..toľko energie a toľko radosti! “HP-čkári“ mysleli i na detičky chodiace do Prešporkova a priniesli im veľkú krabicu plnú hračiek. Srdečná vďaka Vám!“ dodáva s nadšením v hlase Lenka Černáková, štatutárka RC Prešporkovo.

Ďakujeme organizátorom, že existuje podujatie takéhoto charakteru a tým, ktorí prispeli svojou prácou nielen u nás, ale všade, kde je potrebná pomoc. Už vopred sa tešíme na „našich“ dobrovoľníkov pri najbližšej akcii!

Lenka Černáková, 21. jún 2010, Staré Mesto - Bratislava
RC Prešporkovo ďakuje mestskej časti Bratislava - Staré Mesto za poskytnuté priestory a za podporu!!!

© 2012 Prešporkovo