stare mesto

logo Rodinné centrum
PREŠPORKOVO, o.z.
Grösslingova 48
Bratislava-Staré Mesto


Katalóg zariadení, tu
Ako byť ústretový k rodinám
manuál pre reštaurácie a kaviarne, tu
užitočné stránky

logoV Prešporkove „sa ukrýva“ dvorček pre deti

Súčasťou rodinného centra Prešporkovo na Grösslingovej 48 je dvorček „Prešporček“, ktorý je otvorený pre rodiny s deťmi do 6 rokov. Vonkajšie ihrisko funguje už štvrtým rokom, vždy v peknom počasí od apríla do októbra (s výnimkou školských prázdnin), tri dni v týždni od 16.00 do 18.00. Prevádzku priestoru zabezpečujú členky Prešporkova, ináč mamy na materskej dovolenke.

Deti sa výborne pohrajú na veľkom pieskovisku s množstvom hračiek do piesku a šmykľavkou. Pre pohybu chtivých sú tu odrážadlá a motorky a malých výmyselníkov určite očarí hra v domčeku či kuchynke. A to nie je všetko. „Pre naše deti chystáme v budúcnosti novinku – trampolínu na skákanie“ teší sa na radosť v detských očiach štatutárka Lenka Giačová.

„Veľa mamičiek má problém, keď si potrebuje počas pobytu vonku so svojim dieťaťom odskočiť na WC. V blízkosti ihriska sa väčšinou žiadne toalety či umyvárky nenachádzajú. Pri Prešporkovskom dvorčeku je pre malých aj veľkých okrem toaliet k dispozícii aj útulná kuchynka, kde si môžu mamičky urobiť kávu alebo čaj“ vyzdvihuje výhody Marcelka, mamička malého Lukáška.

Pri náhlej zmene počasia určite poteší možnosť uchýliť sa do jednej z vnútorných herní Prešporkova.

„V tomto krásnom slnečnom počasí mamičky s deťmi ešte intenzívnejšie láka ísť von a zabaviť sa s rovesníkmi. Preto sme rady, že vďaka podpore Starého Mesta a Základnej školy s materskou školou Milana Rastislava Štefánika na Grösslingovej ul. môžeme využívať aj tento vonkajší areál. Okrem ihriska v prevádzkovej dobe slúži aj na tradičné podujatia ako MDD alebo tohtoročné ´Jánske ohne´ “ uzaviera Lenka Černáková, štatutárka a organizátorka Prešporkovských podujatí.

Diana Zuzáková
RC Prešporkovo ďakuje mestskej časti Bratislava - Staré Mesto za poskytnuté priestory a za podporu!!!

© 2012 Prešporkovo