stare mesto

logo Rodinné centrum
PREŠPORKOVO, o.z.
Grösslingova 48
Bratislava-Staré Mesto


Katalóg zariadení, tu
Ako byť ústretový k rodinám
manuál pre reštaurácie a kaviarne, tu
užitočné stránky

logoVítanie jari v Prešporkove

Bratislava, 30. 3. 2010

V Prešporkove sme privítali jar jedinečným spôsobom. Podujatím, v ktorom sme skĺbili záverečné galavystúpenie súboru detičiek navštevujúcich prešporkovský kurz „Folklór v srdci“ s pripomenutím si tradičných jarných zvykov ako hádzanie Moreny alebo maľovanie vajíčok .

Potešil nás pán starosta Starého Mesta pán Petrek, ktorý prijal naše pozvanie a mohol si vychutnať príjemnú a rodinnú atmosféru v našom centre. Dodatočne nám zaprial k 5.výročiu založenia Prešporkova krásnou kyticou jarných kvietkov.

Rodičia i starí rodičia sa veľmi tešili. Boli zvedaví, čo sa ich ratolesti počas utorkových popoludní v Prešporkove naučili. Aj preto bola ich účasť naozaj hojná.

Naša folkloristka Janka bravúrne zvládala moderovať, tancovať s deťúrencami a odprevadiť zimu hodením Morenu do vody. Jedno dievčatko dokonca plakalo, pretože nechcelo, aby Morena skončila v bazéniku.

V tvorivých dielničkách si deti tvorili malé Moreny a maľovali vajíčka. Po svojom úspešnom vystúpení si ich tancujúce deti odniesli domov ako pamiatku na historicky prvé "Prešporkovské Vítanie jari".
Medzi zúčastnených dokonca zavítala i miestna televízia TV Bratislava, ktorej záznam budeme môcť vidieť už čoskoro na televíznej obrazovke. (pozri tu) Tešíme sa!

Ďakujeme všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a akýmkoľvek spôsobom prispeli ku krásne strávenému popoludniu v našom Rodinnom centre Prešporkovo.

Lenka Černáková, štatutárka RC Prešporkovo
RC Prešporkovo ďakuje mestskej časti Bratislava - Staré Mesto za poskytnuté priestory a za podporu!!!

© 2012 Prešporkovo